info@drnabi.com 02188873135

این سیستم پیشرفته کامپیوتری، فرصتی است برای بسیاری از بیماران بزرگسال ارتودنسی تا بدون کاربرد هرگونه سیم یا دیگر اجزای فلزی یا سرامیکی، دندانهای خود را مرتب نموده و لبخندی زیبا به دست آورند.

الاینرها پلاکهای متحرک، از جنس پلاستیک شفاف پزشکی هستند. تعداد آنها و طول درمان به مشکلات دندانی هر فرد بستگی دارد. هر الاینری که استفاده می شود به دندانها یک نیروی ملایم در جهت حرکات و چرخشهای برنامه ریزی شده وارد می کند و به مرور زمان دندان ها به شرایط ایده آل می رسند.

با مراجعه به پزشک، ابتدا دندان ها اسکن یا قالبگیری می شوند. قالبها توسط اسکنرهای پیشرفته به یک مدل سه بعدی تبدیل می شود. این مدل با یک نرم افزار تخصصی تحت نظر  پزشک طراحی، حرکات و چرخشهای دندانی برای اصلاح نامرتبی اعمال می گردد. بر حسب این طرح درمان، پلاکها ساخته و تحویل بیمار می شوند. 

نحوه استفاده

بیمار برای دو هفته و 20 تا 22 ساعت در شبانه روز موظف به استفاده از هر پلاک است. توجه کنید طول دوره ی درمان بستگی زیادی به میزان همکاری شما در رابطه با استفاده صحیح از الاینرها دارد. از آنجایی که الاینرهای شفاف ثابت نیستند، بیمار باید انگیزه، پایبندی و نظم بیشتری داشته باشد چرا که اگر الاینرها دائما در دهان قرار نداشته باشد برنامه درمانی مختل میشود و پلاک های بعدی جا نمیروند.

با ارتودنسی نامرئی هیچ گونه محدودیت غذایی نخواهید داشت. الاینرها باید هنگام غذا خوردن، نوشیدن و مسواک زدن از دهان خارج شوند، سپس آنها را با آب و مایع شسته: مجدد استفاده کنید. همچنین هنگامی که الاینر را در می آورید ممکن است به راحتی آن را گم کرده یا جا بگذارید و نتوانید بی وقفه از آن استفاده کنید. برای پیشگیری از این ماجرا، هر زمانی الاینرها را از دهان بیرون می آورید آن را داخل جا پلاکی مخصوص قرار دهید.

اگر چه استفاده از الاینر شفاف نسبتا راحت است، اما ممکن است یکی دو روز اول استفاده کمی ناراحتی ایجاد کند ولی به مرور رفع میشود.

در این مطب ارتودنسی نامرئی با طراح درمان دکتر نبی انجام میشود.


برای آشنایی بیشتر با انواع ارتودنسی اینجا کلیک کنید0 آیتم ها
تومان 0