info@drnabi.com 02188873135
June 21, 2022 - توسط مدیر

سوالات متداول ارتودنسی شفاف

آیا درمان ارتودنسی شفاف درد دارد؟
بعضی افراد میگویند بعد از گذاشتن اولین الاینر احساس فشار داشته اند. این حالت طبیعی و خوب است چون نشان میدهد الاینر شما در حال نیرو وارد کردن به دندان و حرکت دادن آن است. در اغلب موارد بروز این حس طی چند روز اول از بین میرود. اگر در طی هفته اول از بین نرفت به دندان پزشک خود اطلاع دهید.
آیا محدودیت برای غذا خوردن دارم؟
از آنجای که در هنگام غذاخوردن باید الاینرها را خارج کنید، محدودیت در جویدن نخواهید داشت. پس از غذا های مورد علاقه تان لذت ببرید مگر این که دکتر محدودیت خاصی را شامل حال شما کرده باشد.
چرا یکسری از الاینرها برجستگی دارند؟
حرکت بعضی از دندان ها نیاز به اتصالاتی روی دندان دارد. این برجستگی های روی الاینرها برای این هستند که الاینر دور این برجستگی های قرار میگیرد و با اعمال نیرو به آنها و متعاقباَ به دندان، دندان شروع به حرکت مینماید.
آیا میتوانم نوشیدنی سرد یا گرم بخورم ولی الاینر را خارج نکنم؟
در هنگام نوشیدن (به غیر از آب) حتماَ الاینرها را خارج کنید. این کار باعث میشود که روی دندان پوسیدگی یا تغییر رنگ رخ ندهد و از طرفی هم فرم و حالت الاینر در زمان مصرف نوشیدنی های گرم تغییر نکند.
آیا میتوانم آدامس بجوم؟
خیر، آدامس به الاینر میچسبد. باید در زمان جوییدن آدامس، میان وعده و غذا حتماَ الاینر را خارج کنیم.
آیا سیگار باعث تغییر رنگ الاینر میشود؟
متاسفانه احتمال تغییر رنگ بسیار زیاد است و در ضمن برای سلامتی شما هم خوب نیست.
آیا الاینرها باعث تغییر صدا میشوند؟
مثل تمام درمان های ارتودنسی الاینرها هم میتوانند باعث تغییر صدا بشوند و شما در یکی دو روز اول به آن عادت میکنید و دیگر تغییر صدا نخواهید داشت.
اگر یک الاینر را بشکنم یا گم کنم چه باید بکنم؟
باید الاینر قبلی را در دهان بگذارید و سریعاَ به پزشک خود اطلاع دهید.
اگر الاینر جدید من راحت جا نرود باید چه بکنم؟
معمولاَ الاینرهای جدید سخت تر از قبلی ها جا میروند که طبیعی میباشد. وقتی دندان ها کمی حرکت بکنند شما راحت تر میشوید. البته اگر واقعا خیلی سخت جا میروند حتماَ به دندان پزشک خود اطلاع دهید.
0 آیتم ها
تومان 0